Vishay/Dale CMF553K8320BERE
CMF553K8320BERE picture photo
Mfg. Part Number
CMF553K8320BERE
Brief Description
RES 3.832K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF553K8320BERE.pdf
Availability of CMF553K8320BERE
QUANTITY
CMF553K8320BERE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF553K8320BERE
Internal Part NumberEIS-CMF553K8320BERE
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.832k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF553K8320BERE
Related LinksCMF553K, CMF553K8320BERE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF553K8320BERE Details Description
Related parts for CMF553K8320BERE
RELAY TELECOM DPDT 2A 24V datasheet.pdf
IC OPAMP GP 600MHZ 14DIP datasheet.pdf
R A POWER ASSY datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 200W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf