Vishay/Dale CMF553K9000JKEA
CMF553K9000JKEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF553K9000JKEA
Brief Description
RES 3.9K OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF553K9000JKEA.pdf
Availability of CMF553K9000JKEA
QUANTITY
CMF553K9000JKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF553K9000JKEA
Internal Part NumberEIS-CMF553K9000JKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.9k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF553K9000JKEA
Related LinksCMF553K, CMF553K9000JKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF553K9000JKEA Details Description
Related parts for CMF553K9000JKEA
CAP ALUM 10UF 20% 100V SMD datasheet.pdf
CONN PLUG HOUSING 6POS 2.5MM datasheet.pdf
IC VIDEO CCD SIGNAL PROC 48LQFP datasheet.pdf
RES 2.32K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
2MM MGRID HDR SMT D/R W/CAP datasheet.pdf
CAP CER 5PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM XCUT datasheet.pdf
IC OP AMP R-R 105MHZ LP SOT23-6 datasheet.pdf
Crystal 20.5000MHz 20ppm 18pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CABLE STRANDED datasheet.pdf
1.0 V Precision Low Noise Shunt Voltage Reference IC datasheet.pdf