Vishay/Dale CMF553K9200BEBF
CMF553K9200BEBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF553K9200BEBF
Brief Description
RES 3.92K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF553K9200BEBF.pdf
Availability of CMF553K9200BEBF
QUANTITY
CMF553K9200BEBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF553K9200BEBF
Internal Part NumberEIS-CMF553K9200BEBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.92k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF553K9200BEBF
Related LinksCMF553K, CMF553K9200BEBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF553K9200BEBF Details Description
Related parts for CMF553K9200BEBF
CONN EDGECARD 72POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
MOUNTING BRACKET 1SCREW FOR E2S datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 100A TO263-7 datasheet.pdf
SENSOR 15PSI .0-100MV datasheet.pdf
84212 MS/G SEPARATOR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 17.4 OHM 1% 10W datasheet.pdf
PTC RESETBLE 6V .500A LOW-R 0603 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf