Vishay/Dale CMF553K9200BHEK
CMF553K9200BHEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF553K9200BHEK
Brief Description
RES 3.92K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF553K9200BHEK.pdf
Availability of CMF553K9200BHEK
QUANTITY
CMF553K9200BHEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF553K9200BHEK
Internal Part NumberEIS-CMF553K9200BHEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.92k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF553K9200BHEK
Related LinksCMF553K, CMF553K9200BHEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF553K9200BHEK Details Description
Related parts for CMF553K9200BHEK
IC REG BCK SEPIC ADJ 1.5A 16SSOP datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR THS3092 datasheet.pdf
TRANS PNP DARL 100V 2A I-PAK datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS PANEL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-36VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
CONN SHROUDED HEADR 20POS T/H datasheet.pdf
RES 12K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 82 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CUT&POLISH WHEEL 10X6X5" 5A FIN datasheet.pdf