Vishay/Dale CMF553K9200CHBF
CMF553K9200CHBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF553K9200CHBF
Brief Description
RES 3.92K OHM 1/2W .25% AXIAL
Datasheet Download
CMF553K9200CHBF.pdf
Availability of CMF553K9200CHBF
QUANTITY
CMF553K9200CHBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF553K9200CHBF
Internal Part NumberEIS-CMF553K9200CHBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.92k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF553K9200CHBF
Related LinksCMF553K, CMF553K9200CHBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF553K9200CHBF Details Description
Related parts for CMF553K9200CHBF
IC FILTER LP 8TH ORDER 16SOIC datasheet.pdf
CAP FILM 0.43UF 1% 50VDC RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 357K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
HEAT SHRINK THIN CLR 1/4" X 4' datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
DV DRIVE, 15KW, 20HP, IP20 datasheet.pdf
POWER INLET SNAP-IN datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 1A AXIAL datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
MICRO 9C P 12" YEL NI datasheet.pdf