Vishay/Dale CMF553M3200FKBF
CMF553M3200FKBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF553M3200FKBF
Brief Description
RES 3.32M OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF553M3200FKBF.pdf
Availability of CMF553M3200FKBF
QUANTITY
CMF553M3200FKBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF553M3200FKBF
Internal Part NumberEIS-CMF553M3200FKBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.32M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF553M3200FKBF
Related LinksCMF553M, CMF553M3200FKBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF553M3200FKBF Details Description
Related parts for CMF553M3200FKBF
CBL RIBN 25COND 0.050 GRAY 100' datasheet.pdf
IC REG CTRLR ISO PWM CM/VM 20DIP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 30ppm 10pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf
IC MCU ARM 512KB FLASH 208LQFP datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 5.1 OHM 0804 datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Controller Analog, PWM Dimming Automotive 28-HTSSOP datasheet.pdf
CTV 46C MIXED PIN PLUG datasheet.pdf
10000UF 250V 76X105MM 85C 10000H datasheet.pdf