Vishay/Dale CMF553M3200FKEA
CMF553M3200FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF553M3200FKEA
Brief Description
RES 3.32M OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF553M3200FKEA.pdf
Availability of CMF553M3200FKEA
QUANTITY
CMF553M3200FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF553M3200FKEA
Internal Part NumberEIS-CMF553M3200FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.32M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF553M3200FKEA
Related LinksCMF553M, CMF553M3200FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF553M3200FKEA Details Description
Related parts for CMF553M3200FKEA
IC BUS BUFF TRI-ST N-INV 5DSBGA datasheet.pdf
FIXED IND 12NH 700MA 90 MOHM SMD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 60KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
TVS DIODE 160VWM 259VC SMC datasheet.pdf
TVS DIODE 77.8VWM 125VC MELF datasheet.pdf
RES 240 OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 4.12K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf