Vishay/Dale CMF553M9000FKEB
CMF553M9000FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF553M9000FKEB
Brief Description
RES 3.90M OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF553M9000FKEB.pdf
Availability of CMF553M9000FKEB
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CMF553M9000FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF553M9000FKEB
Internal Part NumberEIS-CMF553M9000FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1
SeriesCMF
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)3.9M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF553M9000FKEB
Related LinksCMF553M, CMF553M9000FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF553M9000FKEB Details Description
Related parts for CMF553M9000FKEB
DIN RAIL 35X15MM UNSLOT STEEL 2M datasheet.pdf
CONNECTOR HEADER 6POS STR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
84211 MS-N SEPARATOR datasheet.pdf
CONN HDR 7POS 0.100 T/H GOLD datasheet.pdf
RES SMD 203 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK MARKER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf
OSC XO 35.4686MHZ CMOS SMD datasheet.pdf