Vishay/Dale CMF55412R00BHEA
CMF55412R00BHEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF55412R00BHEA
Brief Description
RES 412 OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55412R00BHEA.pdf
Availability of CMF55412R00BHEA
QUANTITY
CMF55412R00BHEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55412R00BHEA
Internal Part NumberEIS-CMF55412R00BHEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)412
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55412R00BHEA
Related LinksCMF5541, CMF55412R00BHEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55412R00BHEA Details Description
Related parts for CMF55412R00BHEA
RES SMD 20K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TRANS NPN 45V 0.1A SOT-23 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER XH TOP 10POS 2.5MM datasheet.pdf
SWITCH PLUNGER SPST 15A SCREW datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 1.42A 140 MOHM datasheet.pdf
CONN SMA PLUG STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
DISPLAY DOT MATRX GRN 0.70" 5X7 datasheet.pdf
SENSOR 72CH 10MM 24VDC PNP datasheet.pdf