Vishay/Dale CMF55432K00BER6
CMF55432K00BER6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF55432K00BER6
Brief Description
RES 432K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55432K00BER6.pdf
Availability of CMF55432K00BER6
QUANTITY
CMF55432K00BER6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55432K00BER6
Internal Part NumberEIS-CMF55432K00BER6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)432k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55432K00BER6
Related LinksCMF5543, CMF55432K00BER6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55432K00BER6 Details Description
Related parts for CMF55432K00BER6
CONN TERMINATOR PLUG BNC 600OHM datasheet.pdf
IC EEPROM 32KBIT 5MHZ 8SOP datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.3A SOT23-5 datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 790MA 490 MOHM datasheet.pdf
IC FPGA 60 I/O 81CSP datasheet.pdf
RES 113 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 6.81K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 2A 250VAC AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG 10A 24VDC PUSH-PULL datasheet.pdf
LED 3MM GREEN DIFF 1POS RA CBI datasheet.pdf
"MICRO 51C P 8"" YEL JACKS NI" datasheet.pdf
FUSE GLASS 15A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf