Vishay/Dale CMF5544K200FEEB
CMF5544K200FEEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF5544K200FEEB
Brief Description
RES 44.2K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5544K200FEEB.pdf
Availability of CMF5544K200FEEB
QUANTITY
CMF5544K200FEEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5544K200FEEB
Internal Part NumberEIS-CMF5544K200FEEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)44.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5544K200FEEB
Related LinksCMF5544, CMF5544K200FEEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5544K200FEEB Details Description
Related parts for CMF5544K200FEEB
MOSFET 2P-CH 20V 1.5A TSMT6 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS MALE PANEL #20 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
MIC COND ANALOG OMNI -46DB datasheet.pdf
IC 12-14BIT MUXED D LATCH 56SSOP datasheet.pdf
CONN SOCKET BRD/BRD .5MM 80POS datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
HI-TEMP,M30,PNP,NC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.25A datasheet.pdf