Vishay/Dale CMF55453K00FHEA
CMF55453K00FHEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF55453K00FHEA
Brief Description
RES 453K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55453K00FHEA.pdf
Availability of CMF55453K00FHEA
QUANTITY
CMF55453K00FHEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55453K00FHEA
Internal Part NumberEIS-CMF55453K00FHEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)453k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55453K00FHEA
Related LinksCMF5545, CMF55453K00FHEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55453K00FHEA Details Description
Related parts for CMF55453K00FHEA
JUMPER-H9991TR/1853 YL/X 12" datasheet.pdf
CONN HDI RECEPT 240POS 3ROW R/A datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 630V X7R 1206 datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX TRIPLE 2X1 16TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
FOR SF4B COMPATIBLE CABLE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 500W datasheet.pdf