Vishay/Dale CMF5545K300DHEB
CMF5545K300DHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF5545K300DHEB
Brief Description
RES 45.3K OHM 1/2W .5% AXIAL
Datasheet Download
CMF5545K300DHEB.pdf
Availability of CMF5545K300DHEB
QUANTITY
CMF5545K300DHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5545K300DHEB
Internal Part NumberEIS-CMF5545K300DHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)45.3k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5545K300DHEB
Related LinksCMF5545, CMF5545K300DHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5545K300DHEB Details Description
Related parts for CMF5545K300DHEB
OPTOISOLATOR 3.75KV TRIAC 4MFP datasheet.pdf
PATCHCORD SGL 3COND GREEN 8FT datasheet.pdf
FIXED IND 7.3UH 2.2A 52 MOHM SMD datasheet.pdf
COUNTER LCD 8 CHAR 3.6V PANEL MT datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
RES 43 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
BOX S STEEL 18.9"L X 18.9"W datasheet.pdf
OSC PROG 5NS 50PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
RES SMD 0.003 OHM 0.1% 5W 3637 datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .100 120POS datasheet.pdf
CTV 8C 8#8(TWIN) SKT J/N RECP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 5POS PIN datasheet.pdf