Vishay/Dale CMF5545K440BHEB
CMF5545K440BHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF5545K440BHEB
Brief Description
RES 45.44K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5545K440BHEB.pdf
Availability of CMF5545K440BHEB
QUANTITY
CMF5545K440BHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5545K440BHEB
Internal Part NumberEIS-CMF5545K440BHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)45.44k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5545K440BHEB
Related LinksCMF5545, CMF5545K440BHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5545K440BHEB Details Description
Related parts for CMF5545K440BHEB
IC ENCORE MCU FLASH 4K 20SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 250V X7R 1210 datasheet.pdf
KIT STARTER DROP IN NET ZNET 2.5 datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 155MA 1 OHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
RES 40.2 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SURGE PROTECTION datasheet.pdf
TVS DIODE 51VWM 82.4VC R-6 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.15A 4XDFN datasheet.pdf