Vishay/Dale CMF55464K00FHRE
CMF55464K00FHRE picture photo
Mfg. Part Number
CMF55464K00FHRE
Brief Description
RES 464K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55464K00FHRE.pdf
Availability of CMF55464K00FHRE
QUANTITY
CMF55464K00FHRE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55464K00FHRE
Internal Part NumberEIS-CMF55464K00FHRE
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)464k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55464K00FHRE
Related LinksCMF5546, CMF55464K00FHRE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55464K00FHRE Details Description
Related parts for CMF55464K00FHRE
RES SMD 88.7 OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
RES 4.7 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
FLOW CHART PROGRAMMING TOOL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 100V 1% BP 1210 datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
BLZP 5.08/07/270LH SN BK BX datasheet.pdf
MICRO 25 SKT 3" RBW FLOATS datasheet.pdf