Vishay/Dale CMF5546R400DHEK
CMF5546R400DHEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF5546R400DHEK
Brief Description
RES 46.4 OHM 1/2W .5% AXIAL
Datasheet Download
CMF5546R400DHEK.pdf
Availability of CMF5546R400DHEK
QUANTITY
CMF5546R400DHEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5546R400DHEK
Internal Part NumberEIS-CMF5546R400DHEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)46.4
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5546R400DHEK
Related LinksCMF5546, CMF5546R400DHEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5546R400DHEK Details Description
Related parts for CMF5546R400DHEK
IC ADC 10BIT 3MSPS TSOT23-6 datasheet.pdf
PGM ADPTR FOR 64-PIN 0.5MM LQFP datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 8.192V SOT23 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
TEST LD BANANA SILICONE 39" BLK datasheet.pdf
LAPPING FILM DIAMOND 4" X 3" datasheet.pdf
DISPLAY 590NM YLW ALPHANUM 0.5" datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 257MA 720 MOHM datasheet.pdf
MODULE PFC AC datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP FILM 0.022UF 5% 2000VDC AXIA datasheet.pdf