Vishay/Dale CMF55470R00JHEA
CMF55470R00JHEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF55470R00JHEA
Brief Description
RES 470 OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF55470R00JHEA.pdf
Availability of CMF55470R00JHEA
QUANTITY
CMF55470R00JHEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55470R00JHEA
Internal Part NumberEIS-CMF55470R00JHEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)470
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55470R00JHEA
Related LinksCMF5547, CMF55470R00JHEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55470R00JHEA Details Description
Related parts for CMF55470R00JHEA
CAP CER 180PF 1KV SL RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 11 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 7.5PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 22PF 100V NP0 1812 datasheet.pdf
CONN CARDEDGE 3PS 20AWG .156 TIN datasheet.pdf
CONN PLUG 5 POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf