Vishay/Dale CMF55470R00JLEK
CMF55470R00JLEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF55470R00JLEK
Brief Description
RES 470 OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF55470R00JLEK.pdf
Availability of CMF55470R00JLEK
QUANTITY
CMF55470R00JLEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55470R00JLEK
Internal Part NumberEIS-CMF55470R00JLEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)470
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±150ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55470R00JLEK
Related LinksCMF5547, CMF55470R00JLEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55470R00JLEK Details Description
Related parts for CMF55470R00JLEK
STRAIN RELIEF 50 POS datasheet.pdf
TVS DIODE 111VWM 179VC 1.5KE datasheet.pdf
TVS DIODE 7VWM 12VC SMA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CAP CER 27PF 6.3V NP0 0201 datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 120MA 3.7 OHM SMD datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M5 NYLON 33MM datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.8A SYNC TSOT25 datasheet.pdf
IE-MINIFIBERLINX-II, TP-TX/FX-CW datasheet.pdf
IC OSC VCXO 672.1627MHZ 6-CLCC datasheet.pdf