Vishay/Dale CMF55470R00JLR6
CMF55470R00JLR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF55470R00JLR6
Brief Description
RES 470 OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF55470R00JLR6.pdf
Availability of CMF55470R00JLR6
QUANTITY
CMF55470R00JLR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55470R00JLR6
Internal Part NumberEIS-CMF55470R00JLR6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)470
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±150ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55470R00JLR6
Related LinksCMF5547, CMF55470R00JLR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55470R00JLR6 Details Description
Related parts for CMF55470R00JLR6
SWITCH KEYLOCK 19MM KEYCODE 050 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 EXTEND datasheet.pdf
TVS DIODE 342VWM 548VC DO214AB datasheet.pdf
CONN SPR SPADE 26-22AWG #6 PIDG datasheet.pdf
FUSE F/A TLE-GRD 35A 170VDC PC M datasheet.pdf
FUSE F/A CLASS T 6A 600V datasheet.pdf
RES SMD 158K OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
HOUSING 8MM RADSOK 400PCS datasheet.pdf
MICRO 25C P 24" YEL JACKS NI datasheet.pdf
STH GEARBOX 36:1 C FRAME datasheet.pdf
Connector Receptacle 11 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
Connector Receptacle USB - micro B 3.0, Super Speed 10 Position Surface Mount, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf