Vishay/Dale CMF5547K000BHRE
CMF5547K000BHRE picture photo
Mfg. Part Number
CMF5547K000BHRE
Brief Description
RES 47K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5547K000BHRE.pdf
Availability of CMF5547K000BHRE
QUANTITY
CMF5547K000BHRE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5547K000BHRE
Internal Part NumberEIS-CMF5547K000BHRE
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5547K000BHRE
Related LinksCMF5547, CMF5547K000BHRE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5547K000BHRE Details Description
Related parts for CMF5547K000BHRE
JUMPER-H1503TR/A3048W/H1503TR 3" datasheet.pdf
RES ARRAY 13 RES 180K OHM 14SOIC datasheet.pdf
RES SMD 240 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN DIN C MALE 96CKT HT datasheet.pdf
POS LIQUID LEVEL SENSOR datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 20W datasheet.pdf
SIZE 20, CLASS D, TERMINAL JUNCT datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf