Vishay/Dale CMF5547K500BEEK
CMF5547K500BEEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF5547K500BEEK
Brief Description
RES 47.5K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5547K500BEEK.pdf
Availability of CMF5547K500BEEK
QUANTITY
CMF5547K500BEEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5547K500BEEK
Internal Part NumberEIS-CMF5547K500BEEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)47.5k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5547K500BEEK
Related LinksCMF5547, CMF5547K500BEEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5547K500BEEK Details Description
Related parts for CMF5547K500BEEK
IC OPAMP GP 230KHZ 8SO datasheet.pdf
RES 220 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 330K OHM 16SOIC datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 16KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CAP FILM 0.015UF 5% 16VDC 1206 datasheet.pdf
MOSFET P-CH 30V 3.4A 4WLCSP datasheet.pdf
IC OSC VCXO 350MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
IGBT 650V 15A TO220 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 61POS SKT datasheet.pdf