Vishay/Dale CMF5547R000GKEA
CMF5547R000GKEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF5547R000GKEA
Brief Description
RES 47 OHM 1/2W 2% AXIAL
Datasheet Download
CMF5547R000GKEA.pdf
Availability of CMF5547R000GKEA
QUANTITY
CMF5547R000GKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5547R000GKEA
Internal Part NumberEIS-CMF5547R000GKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47
Tolerance±2%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5547R000GKEA
Related LinksCMF5547, CMF5547R000GKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5547R000GKEA Details Description
Related parts for CMF5547R000GKEA
CON PWR JCK 2.0 X 6.4MM PNL MNT datasheet.pdf
IC DDR REGISTER 48-TSSOP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 61POS WALL MT PINS datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10V 20% 1206 datasheet.pdf
RES SMD 6.73K OHM 0.1% 1/8W 0505 datasheet.pdf
RES 5.05K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
RES SMD 187K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
VARISTOR 216V 4.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf