Vishay/Dale CMF5547R000JKEA39
CMF5547R000JKEA39 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5547R000JKEA39
Brief Description
RES 47 OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF5547R000JKEA39.pdf
Availability of CMF5547R000JKEA39
QUANTITY
CMF5547R000JKEA39 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5547R000JKEA39
Internal Part NumberEIS-CMF5547R000JKEA39
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5547R000JKEA39
Related LinksCMF5547R, CMF5547R000JKEA39 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5547R000JKEA39 Details Description
Related parts for CMF5547R000JKEA39
SWITCH PUSH DPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
STORAGE CONT PLASTEK 17X13X6-3/5 datasheet.pdf
CONN PLATE DBL-LOCK 3POS NATURAL datasheet.pdf
IC TXRX RS232 ESD TRUE 16WSOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
ACRYLIC SLNT 606 NF WHITE datasheet.pdf
CONN HDR 38POS 2MM T/H R/A datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 32 OLIVE datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLNE F/M SLD CUP datasheet.pdf