Vishay/Dale CMF5547R500FKR670
CMF5547R500FKR670 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5547R500FKR670
Brief Description
RES 47.5 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5547R500FKR670.pdf
Availability of CMF5547R500FKR670
QUANTITY
CMF5547R500FKR670 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5547R500FKR670
Internal Part NumberEIS-CMF5547R500FKR670
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47.5
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5547R500FKR670
Related LinksCMF5547R, CMF5547R500FKR670 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5547R500FKR670 Details Description
Related parts for CMF5547R500FKR670
IC OPAMP GP 100KHZ RRO 8DMP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .050 SMD datasheet.pdf
DIRECTIONAL COUPLER 1880MHZ 0805 datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 75V 3.6A 8-SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG LGH 2POS CIRCULAR datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
RES 2.61 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 1.69K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V 1.3NS 20PPM 2X2.5 datasheet.pdf
CIR 25C 25#12 PIN PLUG datasheet.pdf
RES 21 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf