Vishay/Dale CMF55487K00BHEB
CMF55487K00BHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF55487K00BHEB
Brief Description
RES 487K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55487K00BHEB.pdf
Availability of CMF55487K00BHEB
QUANTITY
CMF55487K00BHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55487K00BHEB
Internal Part NumberEIS-CMF55487K00BHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)487k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55487K00BHEB
Related LinksCMF5548, CMF55487K00BHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55487K00BHEB Details Description
Related parts for CMF55487K00BHEB
FUSE BOARD MOUNT 2.5A 125VAC/VDC datasheet.pdf
IC REG MULT CONFIG INV ADJ D2PAK datasheet.pdf
IC OPAMP TRANSIMP 90MHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 3.4V SOT89-3 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 29A TO252-3 datasheet.pdf
IC LED Driver AC DC Offline Switcher Analog, PWM, TRIAC Dimming 10-SOIC datasheet.pdf
CBL RIBN 15COND 0.050 MULTI 300' datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5.1V 3A 15W datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 63V RADIAL datasheet.pdf