Vishay/Dale CMF55487K00DHEB
CMF55487K00DHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF55487K00DHEB
Brief Description
RES 487K OHM 1/2W .5% AXIAL
Datasheet Download
CMF55487K00DHEB.pdf
Availability of CMF55487K00DHEB
QUANTITY
CMF55487K00DHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55487K00DHEB
Internal Part NumberEIS-CMF55487K00DHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)487k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55487K00DHEB
Related LinksCMF5548, CMF55487K00DHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55487K00DHEB Details Description
Related parts for CMF55487K00DHEB
DC/DC CONVERTER 3.6V 25W datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
RES MO 1/2W 0.33 OHM 2% AXIAL datasheet.pdf
RES 300 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
FFC 0.50 TYPE A 26 CKTS LGT 30 datasheet.pdf
RES 1.3K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK R/A 3POS 5.08MM datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
Crystal 38.4000MHz 10ppm 8pF 100 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf