Vishay/Dale CMF5548K700FEEB
CMF5548K700FEEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF5548K700FEEB
Brief Description
RES 48.7K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5548K700FEEB.pdf
Availability of CMF5548K700FEEB
QUANTITY
CMF5548K700FEEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5548K700FEEB
Internal Part NumberEIS-CMF5548K700FEEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)48.7k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5548K700FEEB
Related LinksCMF5548, CMF5548K700FEEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5548K700FEEB Details Description
Related parts for CMF5548K700FEEB
IC BUFF DVR TRI-ST 16BIT 48SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1.5A 18DFN datasheet.pdf
CONN PLUG 48POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 14V 30W datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 100W datasheet.pdf
OPTOISOLTR 5KV TRANSISTOR 4-SOP datasheet.pdf
FIXED IND 75UH 3.47A 50 MOHM SMD datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
XLAMP CXA LED WHITE datasheet.pdf
FIXED IND 3.3NH 200MA 500 MOHM datasheet.pdf