Vishay/Dale CMF55499K00DHEA
CMF55499K00DHEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF55499K00DHEA
Brief Description
RES 499K OHM 1/2W .5% AXIAL
Datasheet Download
CMF55499K00DHEA.pdf
Availability of CMF55499K00DHEA
QUANTITY
CMF55499K00DHEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55499K00DHEA
Internal Part NumberEIS-CMF55499K00DHEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)499k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55499K00DHEA
Related LinksCMF5549, CMF55499K00DHEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55499K00DHEA Details Description
Related parts for CMF55499K00DHEA
WIRE SADDLE MICRO W/BASE .36" datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 3A D2PAK datasheet.pdf
THERM PAD TO-220 DUAL .006" K10 datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 250VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 200V X7R 1812 datasheet.pdf
BEZEL SOLID PLASTIC BLUE 2/PACK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 10V 20% 1206 datasheet.pdf
LEVELING FOOT BLK HEXAGONAL BASE datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB datasheet.pdf
RES SMD 49.9 OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf