Vishay/Dale CMF5549K000BHEA
CMF5549K000BHEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF5549K000BHEA
Brief Description
RES 49K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5549K000BHEA.pdf
Availability of CMF5549K000BHEA
QUANTITY
CMF5549K000BHEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5549K000BHEA
Internal Part NumberEIS-CMF5549K000BHEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)49k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5549K000BHEA
Related LinksCMF5549, CMF5549K000BHEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5549K000BHEA Details Description
Related parts for CMF5549K000BHEA
SWITCH LEVER SPDT 10A SCREW datasheet.pdf
IC COMPARATOR IDENTITY 20TSSOP datasheet.pdf
IC REG BUCK 5V 1.5A SYNC 16QFN datasheet.pdf
IC BUFF/DVR HEX NON-INV 14SO datasheet.pdf
RES 332 OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.00 JMPR LGT 51 TYPE datasheet.pdf
DISPENSER NEEDLE TIP 16GA 1000PC datasheet.pdf
QUAD-LEVEL 3MM T1 G-G-R-R datasheet.pdf