Vishay/Dale CMF5549K900BHR6
CMF5549K900BHR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5549K900BHR6
Brief Description
RES 49.9K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5549K900BHR6.pdf
Availability of CMF5549K900BHR6
QUANTITY
CMF5549K900BHR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5549K900BHR6
Internal Part NumberEIS-CMF5549K900BHR6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)49.9k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5549K900BHR6
Related LinksCMF5549, CMF5549K900BHR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5549K900BHR6 Details Description
Related parts for CMF5549K900BHR6
CROSS CONNECTOR/BRIDGE datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 48-QFN datasheet.pdf
IC SRAM 2MBIT 5NS 100TQFP datasheet.pdf
CAP CER 24PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
COUPLING ACCEPTS 48MM RND TUBE datasheet.pdf
INSULATION ANVIL datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 25V X7R 0603 datasheet.pdf
CONN PWR JACK 1.3X3.4MM SMT datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE SKT datasheet.pdf
STRIPPER COAX-3 LEVEL datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 340MA 830 MOHM datasheet.pdf