Vishay/Dale CMF5549K900FHEA
CMF5549K900FHEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF5549K900FHEA
Brief Description
RES 49.9K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5549K900FHEA.pdf
Availability of CMF5549K900FHEA
QUANTITY
CMF5549K900FHEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5549K900FHEA
Internal Part NumberEIS-CMF5549K900FHEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)49.9k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5549K900FHEA
Related LinksCMF5549, CMF5549K900FHEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5549K900FHEA Details Description
Related parts for CMF5549K900FHEA
Connector Quick Connect Tab 14-16 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST FLYBK PWM 8SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 149MA 9 OHM SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
IC BUS TRANSCEIVER 8BIT 20TSSOP datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 26POS 5A datasheet.pdf
230/50 CCW 20RPM 130 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 16A 125V datasheet.pdf
EVAL BOARD 802.11 datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MNT SKT datasheet.pdf