Vishay/Dale CMF554K0200BHRE
CMF554K0200BHRE picture photo
Mfg. Part Number
CMF554K0200BHRE
Brief Description
RES 4.02K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF554K0200BHRE.pdf
Availability of CMF554K0200BHRE
QUANTITY
CMF554K0200BHRE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF554K0200BHRE
Internal Part NumberEIS-CMF554K0200BHRE
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.02k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF554K0200BHRE
Related LinksCMF554K, CMF554K0200BHRE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF554K0200BHRE Details Description
Related parts for CMF554K0200BHRE
KIT DEV A9M2410 FOR WINDOWS CE datasheet.pdf
FIXED IND 56NH 50MA 3.2 OHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 512KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS SHD DL SMD AU datasheet.pdf
TOOL FOR 20POS FPC CORE WIRE datasheet.pdf
UC-TMF 6 GN datasheet.pdf
RES ARRAY 13 RES 56 OHM 14SOIC datasheet.pdf