Vishay/Dale CMF554K2210FKEK
CMF554K2210FKEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF554K2210FKEK
Brief Description
RES 4.221K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF554K2210FKEK.pdf
Availability of CMF554K2210FKEK
QUANTITY
CMF554K2210FKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF554K2210FKEK
Internal Part NumberEIS-CMF554K2210FKEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.221k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF554K2210FKEK
Related LinksCMF554K, CMF554K2210FKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF554K2210FKEK Details Description
Related parts for CMF554K2210FKEK
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9, 9 Position Board Edge, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 6V 12W datasheet.pdf
FLEX CABLE - AFF14G/AF14/AFE14T datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
RES SMD 1.21KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
CONN HEADER 19POS R/A .100" TIN datasheet.pdf
RES 465.15 OHM .3W .01% RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 0.22UF 20% 50V SMD datasheet.pdf