Vishay/Dale CMF554K3200FEEK
CMF554K3200FEEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF554K3200FEEK
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 4.32K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF554K3200FEEK.pdf
Availability of CMF554K3200FEEK
QUANTITY
CMF554K3200FEEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF554K3200FEEK
Internal Part NumberEIS-CMF554K3200FEEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF554K3200FEEK
Related LinksCMF554K, CMF554K3200FEEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF554K3200FEEK Details Description
Related parts for CMF554K3200FEEK
AC/DC CNVRTR 5V 24V -15V 15V 55W datasheet.pdf
TVS DIODE 48VWM 77.4VC SMB datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER +/-15V 40W datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V TO252 datasheet.pdf
RES 1.24 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 63 I/O 81CBGA datasheet.pdf
CONN CONTACT DSUB PWR datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 5A TO252 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY 16POS STR T/H 5V datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
CAP CER 3.6PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 18NF 5% 2500VDC RAD datasheet.pdf