Vishay/Dale CMF554K3700BEEA
CMF554K3700BEEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF554K3700BEEA
Brief Description
RES 4.37K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF554K3700BEEA.pdf
Availability of CMF554K3700BEEA
QUANTITY
CMF554K3700BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF554K3700BEEA
Internal Part NumberEIS-CMF554K3700BEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.37k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF554K3700BEEA
Related LinksCMF554K, CMF554K3700BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF554K3700BEEA Details Description
Related parts for CMF554K3700BEEA
RES SMD 8.06K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC REG BUCK 1.2V 0.6A SYNC 6-LLP datasheet.pdf
SWITCH LIMIT STANDARD LEVER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 3.4 OHM 1% 20W datasheet.pdf
IC CPLD 64MC 10NS 44TQFP datasheet.pdf
RES 30 OHM 5W 5% RADIAL datasheet.pdf