Vishay/Dale CMF554K5300DHEA
CMF554K5300DHEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF554K5300DHEA
Brief Description
RES 4.53K OHM 1/2W .5% AXIAL
Datasheet Download
CMF554K5300DHEA.pdf
Availability of CMF554K5300DHEA
QUANTITY
CMF554K5300DHEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF554K5300DHEA
Internal Part NumberEIS-CMF554K5300DHEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.53k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)