Vishay/Dale CMF554K5300FERE
CMF554K5300FERE picture photo
Mfg. Part Number
CMF554K5300FERE
Brief Description
RES 4.53K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF554K5300FERE.pdf
Availability of CMF554K5300FERE
QUANTITY
CMF554K5300FERE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF554K5300FERE
Internal Part NumberEIS-CMF554K5300FERE
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.53k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF554K5300FERE
Related LinksCMF554K, CMF554K5300FERE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF554K5300FERE Details Description
Related parts for CMF554K5300FERE
IC MCU 8BIT 2KB FLASH 32TQFP datasheet.pdf
RES SMD 1.54K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC PSE CTRLR FOR POE 36SSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 18VWM 29.2VC SMB datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS STR INLINE SOLDER datasheet.pdf
CONN FORK VINYL INSUL 50PC datasheet.pdf
KK 100 HDR FRLK VERT 5POS TIN datasheet.pdf
MULTI-PAIR 24COND 24AWG 100' datasheet.pdf
IC ADC 12BIT SRL 3.2G 2CH 292BGA datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP FILM 110NF 3.5% 630VDC RAD datasheet.pdf