Vishay/Dale CMF554K5300FKEB
CMF554K5300FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF554K5300FKEB
Brief Description
RES 4.53K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF554K5300FKEB.pdf
Availability of CMF554K5300FKEB
QUANTITY
CMF554K5300FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF554K5300FKEB
Internal Part NumberEIS-CMF554K5300FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.53k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF554K5300FKEB
Related LinksCMF554K, CMF554K5300FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF554K5300FKEB Details Description
Related parts for CMF554K5300FKEB
SENSOR REED SPDT-NC SCREW MOUNT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC ADC 10BIT 400KSPS 28-QSOP datasheet.pdf
MODULE PIP 12VIN 10A ADJ 10SMD datasheet.pdf
IC SUPERVISORY CIRCUIT 9USMD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 11POS VERT 5MM datasheet.pdf
MOSFET 30V 50A NFETU8FL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 11 OHM 1% 30W datasheet.pdf
LENS HIGH BAY FOR LUXEON M datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZE24 M25 datasheet.pdf
CONN HDR 62POS T/H 0.100 TIN datasheet.pdf
CAP CER 43PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf