Vishay/Dale CMF554K5300FKEB70
CMF554K5300FKEB70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF554K5300FKEB70
Brief Description
RES 4.53K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF554K5300FKEB70.pdf
Availability of CMF554K5300FKEB70
QUANTITY
CMF554K5300FKEB70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF554K5300FKEB70
Internal Part NumberEIS-CMF554K5300FKEB70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.53k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF554K5300FKEB70
Related LinksCMF554K5, CMF554K5300FKEB70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF554K5300FKEB70 Details Description
Related parts for CMF554K5300FKEB70
FACEPLATE SNAP ON HORIZ 2INSERT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 1KV X7R 1825 datasheet.pdf
RES 76.8K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
ANTENNA 152-162MHZ 1/4 WAVE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 40A AC/DC datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
TV 11C 2#20 9#10 PIN RECP datasheet.pdf
PLUG 4POS datasheet.pdf