Vishay/Dale CMF554K6400FHEA
CMF554K6400FHEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF554K6400FHEA
Brief Description
RES 4.64K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF554K6400FHEA.pdf
Availability of CMF554K6400FHEA
QUANTITY
CMF554K6400FHEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF554K6400FHEA
Internal Part NumberEIS-CMF554K6400FHEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.64k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF554K6400FHEA
Related LinksCMF554K, CMF554K6400FHEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF554K6400FHEA Details Description
Related parts for CMF554K6400FHEA
FIXED IND 3.9MH 100MA 8.63 OHM datasheet.pdf
IDC CABLE - MKS26K/MC26M/MKS26K datasheet.pdf
JACK SCREW HEX 4-40 datasheet.pdf
MINI HOOK TO ALLIGATOR ASSEMBLY datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 24V datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 5A 8DFN datasheet.pdf
SURFACE MOUNT BACKLIGHT datasheet.pdf
RES 30.1K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 56POS PIN datasheet.pdf
RES 0.04 OHM 50W 5% TO220 datasheet.pdf
AM5 SWITCH 16A SPDT RLLR LVR datasheet.pdf