Vishay/Dale CMF554K9900BEEK
CMF554K9900BEEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF554K9900BEEK
Brief Description
RES 4.99K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF554K9900BEEK.pdf
Availability of CMF554K9900BEEK
QUANTITY
CMF554K9900BEEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF554K9900BEEK
Internal Part NumberEIS-CMF554K9900BEEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.99k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF554K9900BEEK
Related LinksCMF554K, CMF554K9900BEEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF554K9900BEEK Details Description
Related parts for CMF554K9900BEEK
CONN HEADER 9POS 2MM RT ANG TIN datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 2.7V 8CH SPI 16DIP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 21A I2PAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 12V 8.3A datasheet.pdf
CONN HDR 46POS 2MM T/H R/A datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 48POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
OSC VCTCXO 40.000MHZ CSNWV SMD datasheet.pdf
CRYSTAL 40.610 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf