Vishay/Dale CMF554K9900CERE
CMF554K9900CERE picture photo
Mfg. Part Number
CMF554K9900CERE
Brief Description
RES 4.99K OHM 1/2W .25% AXIAL
Datasheet Download
CMF554K9900CERE.pdf
Availability of CMF554K9900CERE
QUANTITY
CMF554K9900CERE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF554K9900CERE
Internal Part NumberEIS-CMF554K9900CERE
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.99k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF554K9900CERE
Related LinksCMF554K, CMF554K9900CERE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF554K9900CERE Details Description
Related parts for CMF554K9900CERE
CABLE CAT5 SFTP HALLOGENFREE 20M datasheet.pdf
IC REG LDO 9V 0.1A 8SOIC datasheet.pdf
CONN RECEPT 10POS 22AWG MTA156 datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 9.2VC DO15 datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.4A TO220-5 datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 1.2W MONO 28LLP datasheet.pdf
FUSE 180A 240V BS 88 BRITISH datasheet.pdf
TPS2048AEVM-295 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 50W datasheet.pdf
RES 845 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf