Vishay/Dale CMF554M3000GLEK
CMF554M3000GLEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF554M3000GLEK
Brief Description
RES 4.3M OHM 1/2W 2% AXIAL
Datasheet Download
CMF554M3000GLEK.pdf
Availability of CMF554M3000GLEK
QUANTITY
CMF554M3000GLEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF554M3000GLEK
Internal Part NumberEIS-CMF554M3000GLEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.3M
Tolerance±2%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±150ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF554M3000GLEK
Related LinksCMF554M, CMF554M3000GLEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF554M3000GLEK Details Description
Related parts for CMF554M3000GLEK
RES CHAS MNT 15 OHM 10% 1000W datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 14POS 5.08MM datasheet.pdf
IC VREF SERIES 5V 8SOIC datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 52POS GOLD datasheet.pdf
IC OPAMP BUFFER 2.5MHZ RRO 24QFN datasheet.pdf
RES SMD 0.047 OHM 1% 1W 0815 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
RES 51.1 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf