Vishay/Dale CMF554M3200GNRE
CMF554M3200GNRE picture photo
Mfg. Part Number
CMF554M3200GNRE
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 4.32M OHM 1/2W 2% AXIAL
Datasheet Download
CMF554M3200GNRE.pdf
Availability of CMF554M3200GNRE
QUANTITY
CMF554M3200GNRE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF554M3200GNRE
Internal Part NumberEIS-CMF554M3200GNRE
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.32M
Tolerance±2%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF554M3200GNRE
Related LinksCMF554M, CMF554M3200GNRE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF554M3200GNRE Details Description
Related parts for CMF554M3200GNRE
RES SMD 2.43K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC DETECT/REG 400MA 2.5V SOT89-5 datasheet.pdf
KIT STARTER FOR CAP CUSTOM MCU datasheet.pdf
TVS DIODE 15.3VWM 25.2VC 1.5KE datasheet.pdf
RES SMD 1.5 OHM 1% 0.4W 0204 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPST-NO 2A 48V datasheet.pdf
CABLE PLUG 5POLE datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 1.48A 140 MOHM TH datasheet.pdf