Vishay/Dale CMF554R3200FKEB
CMF554R3200FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF554R3200FKEB
Brief Description
RES 4.32 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF554R3200FKEB.pdf
Availability of CMF554R3200FKEB
QUANTITY
CMF554R3200FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF554R3200FKEB
Internal Part NumberEIS-CMF554R3200FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.32
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF554R3200FKEB
Related LinksCMF554R, CMF554R3200FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF554R3200FKEB Details Description
Related parts for CMF554R3200FKEB
RES SMD 9.76K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP MICA 1PF 0.5PF 500V 1210 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 10.3A SGL DPAK datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 13POS datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 1.18" 1MM 24POS datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 16POS datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB datasheet.pdf
BRD MNT PRESSURE SENSORS datasheet.pdf
CAP CER 240PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 56POS datasheet.pdf