Vishay/Dale CMF554R7000JNEA
CMF554R7000JNEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF554R7000JNEA
Brief Description
RES 4.7 OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF554R7000JNEA.pdf
Availability of CMF554R7000JNEA
QUANTITY
CMF554R7000JNEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF554R7000JNEA
Internal Part NumberEIS-CMF554R7000JNEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.7
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF554R7000JNEA
Related LinksCMF554R, CMF554R7000JNEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF554R7000JNEA Details Description
Related parts for CMF554R7000JNEA
RES ARRAY 2 RES 82K OHM 0606 datasheet.pdf
IC RESET CIRCUIT 2.63V SOT143-4 datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 183MHZ 100TQFP datasheet.pdf
CA,50,24F,OFNP,MPO datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CONTACT DSUB SKT 26-30AWG CRIMP datasheet.pdf
RES 4.32K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
4-PIN MALE CONNECTOR WHT 1=10PC datasheet.pdf
CAP POLYMER 2200UF 20% 2.5V SMD datasheet.pdf