Vishay/Dale CMF554R9900FLEB70
CMF554R9900FLEB70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF554R9900FLEB70
Brief Description
RES 4.99 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF554R9900FLEB70.pdf
Availability of CMF554R9900FLEB70
QUANTITY
CMF554R9900FLEB70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF554R9900FLEB70
Internal Part NumberEIS-CMF554R9900FLEB70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.99
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±150ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF554R9900FLEB70
Related LinksCMF554R9, CMF554R9900FLEB70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF554R9900FLEB70 Details Description
Related parts for CMF554R9900FLEB70
FUSE GLASS 3A 250VAC 2AG datasheet.pdf
CONN HEADER PIN VERT 4POS GOLD datasheet.pdf
IC DGTL AUD PWM PROC 4CH 64TQFP datasheet.pdf
RES SMD 5.1K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
DIL SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 95MA 5.2 OHM TH datasheet.pdf