Vishay/Dale CMF554R9900FLR6
CMF554R9900FLR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF554R9900FLR6
Brief Description
RES 4.99 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF554R9900FLR6.pdf
Availability of CMF554R9900FLR6
QUANTITY
CMF554R9900FLR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF554R9900FLR6
Internal Part NumberEIS-CMF554R9900FLR6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.99
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±150ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF554R9900FLR6
Related LinksCMF554R, CMF554R9900FLR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF554R9900FLR6 Details Description
Related parts for CMF554R9900FLR6
IC LINE RCVR QUAD CMOS 16-SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 28POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
FIXED IND 33NH 300MA 550 MOHM datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 3A TO220-3 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 250V 2.7A D2PAK datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-6 datasheet.pdf
2062-23 INS ANVIL datasheet.pdf
RES 0.25 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS SKT datasheet.pdf
ECCOSORB 24X24 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP 100 UF 20% 25 V datasheet.pdf