Vishay/Dale CMF5552K300DHEA
CMF5552K300DHEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF5552K300DHEA
Brief Description
RES 52.3K OHM 1/2W .5% AXIAL
Datasheet Download
CMF5552K300DHEA.pdf
Availability of CMF5552K300DHEA
QUANTITY
CMF5552K300DHEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5552K300DHEA
Internal Part NumberEIS-CMF5552K300DHEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)52.3k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5552K300DHEA
Related LinksCMF5552, CMF5552K300DHEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5552K300DHEA Details Description
Related parts for CMF5552K300DHEA
IDC CABLE - MSR20K/MC20F/MPR20K datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
TRIMMER 50K OHM 0.125W SMD datasheet.pdf
CAP TANT 0.33UF 50V 10% 1206 datasheet.pdf
IC GENERATOR 3BIAS 2.2V 16-QSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 29POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 6A 240VAC 28VDC datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf