Vishay/Dale CMF5557K600DHRE
CMF5557K600DHRE picture photo
Mfg. Part Number
CMF5557K600DHRE
Brief Description
RES 57.6K OHM 1/2W .5% AXIAL
Datasheet Download
CMF5557K600DHRE.pdf
Availability of CMF5557K600DHRE
QUANTITY
CMF5557K600DHRE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5557K600DHRE
Internal Part NumberEIS-CMF5557K600DHRE
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)57.6k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5557K600DHRE
Related LinksCMF5557, CMF5557K600DHRE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5557K600DHRE Details Description
Related parts for CMF5557K600DHRE
FLASHLIGHT LED W/AC VOLT DETECTR datasheet.pdf
CONN HEADER 38POS SNGL 2MM SMD datasheet.pdf
CABLE GLAND PLASTIC IP68 PG 13.5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC MPU MPC86XX 1.25GHZ 994FCCBGA datasheet.pdf
IC CLK DATA REC SONET/SDH 20-QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
Connector Receptacle 18 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V 500MW SOD80 datasheet.pdf